data-awssuidacr="EljQJOe7bgOkHKTzesE4un7TRBF4Ft8P"> -->
سامانه سهام عدالت

این سامانه صرفا به منظور مشاهده و فروش سهام عدالت طراحی شده و درصورت ورود به این سامانه ، کلیه عملیات مربوط به مشاهده سبد سهام عدالت و فروش آن فقط از طریق این کارگزاری امکان پذیر میباشد.

برای اولین ورود به این سامانه از گزینه "ثبت نام" استفاده نمایید و برای ورودهای بعدی از طریق گزینه "ورود" اقدام نمایید.

آزادسازی سهام عدالت

در گذشته صاحبان سهام عدالت، اختیاری بر روی سهام خود نداشتند و فقط از سود سهام برخوردار می شدند. اما اکنون شرایطی فراهم گردیده است تا مالکان سهام عدالت امکان فروش سهام خود را داشته باشند. به این منظور مالکان سهام عدالت می بایست طی مهلت مقرر به سامانه samanese.ir مراجعه و نوع آزاد سازی سهام خود را تعیین نمایند. دو روش به منظور آزاد سازی سهام عدالت وجود دارد. روش مستقیم و روش غیر مستقیم.

روش مستقیم، در این روش فرد باید در سامانه سجام ثبت نام کند و بعد از مهلت مقرر، سهام شرکت های بورسی در پرتفوی سهام عدالت، در کد معاملاتی وی قرار می گیرد و قادر به فروش سهام خود خواهد بود. سهام شرکت های غیر بورسی در پرتفوی سهام عدالت همچنان تحت مدیریت شرکت های سرمایه گذاری استانی باقی می ماند و بعد از پذیرش این شرکت ها در بورس، سهام آنها قابل معامله خواهد بود.

روش غیر مستقیم، در این روش اختیار مدیریت سهام ۳۵ شرکت بورسی و ۱۴ شرکت غیر بورسی، به شکل کامل در اختیار شرکت های سرمایه گذاری استانی می ماند و این سرمایه گذاری ها به تدریج در بورس عرضه خواهند شد و فرد مشمول، سهامدار این شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهد شد. به این ترتیب در آینده و از محل فروش سهام این شرکت ها می تواند مالکیت خود در سهام عدالت را واگذار نماید.

در صورتی که مشمول سهام عدالت اقدامی جهت تعیین روش آزادسازی سهام عدالت انجام ندهد به طور پیش فرض روش غیر مستقیم برای وی لحاظ خواهد شد.

نحوه فروش سهام عدالت

برای تمام مشمولان سهام عدالت، چنانچه فرد شماره تلفن همراه و حساب بانکی خود را در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی وارد کرده باشد، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به صورت خودکار برای همه مشمولان سهام عدالت کد بورسی صادر خواهد نمود.

افرادی که روش مستقیم را در آزادسازی سهام عدالت انتخاب نمودند می بایست در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شوند. این دسته از افراد از تاریخ ۶ خرداد ۹۹ می توانند با مراجعه به بانکی که حساب دریافت سود سهام عدالت در آن دارند برای فروش ۶۰ درصد سهام عدالت خود اقدام و فرم ها و تعهد نامه مربوطه را تکمیل نمایند. پس از آن بانک ها از طریق کارگزاری های طرف قرارداد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان در بورس اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز خواهند نمود.

همچنین افرادی که روش مستقیم را در آزادسازی سهام عدالت انتخاب نمودند می توانند از طریق سامانه فروش سهام عدالت کارگزاری توانا نیز اقدام به فروش ۶۰ درصد سهام عدالت خود نمایند. به این صورت که روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایند. کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کنند، پس از دریافت پیامک کد تایید روی شماره موبایل خود و وارد نمودن آن در سامانه، می توانند نسبت به تعیین نام کاربری(کد ملی) و کلمه عبور اقدام نمایید. در این مرحله می توانند نسبت به مشاهده و ثبت درخواست فروش دارایی خود اقدام نمایند.

نشانی اینترنتی سامانه معاملات سهام عدالت کارگزاری توانا :

sahamse.etadbir.com


لینک سامانه فروش سهام عدالت لینک اپلیکیشن همراه سهام عدالت (اندروید) لینک اپلیکیشن همراه سهام عدالت (IOS)

لینک راهنمای نحوه مشاهده و فروش سهام عدالت سوالات متداول فروش سهام عدالت

شما می توانید با ورود به قسمت ثبت نام آنلاین و با وارد کردن اطلاعات فردی خود در کارگزاری توانا ثبت نام آنلاین انجام دهید.شما می توانید با ورود به قسمت ثبت نام آنلاین و با وارد کردن اطلاعات فردی خود در کارگزاری توانا ثبت نام آنلاین انجام دهید.