data-awssuidacr="EljQJOe7bgOkHKTzesE4un7TRBF4Ft8P"> -->
ثبت نام در یک نگاه

ثبت نام سجام

سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه، با هدف یکپارچه سازی اطلاعات مشتریان میباشد. این سامانه برای ثبت‌نام اولیه تمامی سرمایه‌گذاران حقیقی، حقوقی، ایرانی و خارجی در بازار سرمایه استفاده می‌شود.

طبق قوانین و مقررات هرگونه خدمات‌دهی به مشتریان در بازار سرمایه منوط به شناسایی و ثبت اطلاعات اشخاص است وثبت‌نام در سجام یک‌بار برای همیشه و یک‌بار برای کلیه ارکان بازارخواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می‌کنند. ثبت‌نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارائه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز می‌شوند و با یک‌بار ثبت‌نام به کلیه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت.

برای ثبت نام در سامانه سجام ابتدا لازم است تا یک ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه مربوط به آن توسط متقاضی انجام شود که در نهایت و در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت نام یک کد پیگیری به شماره تلفن ثبت شده در هنگام ثبت نام ظرف 24 ساعت ارسال می گردد .

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

احراز هویت

بعد از تکمیل مراحل ثبت نام در سجام و دریافت کد پیگیری ، باید احراز هویت انجام شود . امکان احراز هویت غیر حضوری و آنلاین سجام از طریق اپلیکیشن های مختلف نیز فراهم شده است .

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

ثبت نام در کارگزاری

برای سرمایه‌گذاری مستقیم در اوراق بهادر و بهره‌مندی از خدمات کارگزاری توانا، به‌ دو صورت غیرحضوری و حضوری می توانید ثبت‌ نام نمایید.

ثبت نام غیرحضوری

در سراسر ایران تنها با سه گام از تمامی خدمات و مزایای مشتریان کارگزاری توانا استفاده کنید.

1. ثبت نام در سجام

2. احرازهویت سجام

3. ثبت نام غیرحضوری

مالکیت شماره همراه می بایست به نام شخص ثبت نام کننده (برای اشخاص زیر 18 سال به نام قیم) و مطابق با شماره همراه ثبت شده در سامانه سجام باشد، در غیر اینصورت ابتدا نسبت به ویرایش شماره همراه خود در سامانه سجام اقدام فرمایید.

تصاویر رنگی صفحه اول و توضیحات شناسنامه و کارت ملی (رو) را آماده داشته باشید(حجم هر عکس حداکثر 800 کیلو بایت).

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

ثبت نام غیرحضوری

برای ثبت نام حضوری در کارگزاری توانا با همراه داشتن مدارک ذیل می توانید اقدام نمایید:

اصل شناسنامه و کارت ملی

شماره حساب بانک دلخواه خود (بهمراه کد شعبه و شماره شبا) برای سهولت و اطمینان از ثبت شماره حساب صحیح خود می توانید دفترچه حساب خود را همراه داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

ثبت نام شرکت های حقوقی

ثبت‌نام حقوقی ها به صورت آنلاین انجام نمی‌شود و میباست نماینده شرکت همراه با معرفی‌نامه و یا شخصی که صاحب امضای مجاز است با مدارک درج شده در لینک ذیل به یکی از شعب کارگزاری توانا مراجعه نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

نحوه ثبت نام اتباع

برای این افراد صرفا با مراجعه حضوری شخص متقاضی به شعب و ارائه مدارک اصل و کپی برابر اصل شدهی پاسپورت و ویزا، مدرک تحصیلی و تکمیل فرمهای الزم برای صدور کد بورسی و اخذ مجوز معامالت از سازمان بورس اقدامات الزم صورت می گیرد.داشتن شماره حساب بانکی الزامی است.

برای اتباع امکان ثبت نام آنلاین وجود ندارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید